A Napból körülbelül 70-80 MW / m2 energia érkezik a földfelszínre. Az energiasűrűség a Föld atmoszférájának szélén átlagosan 1367 W / m2. Ez azt jelenti, hogy évenként megközelítőleg 219 milliárd GWh sugárzási energia éri el a földfelszínt, ami 2500-szorosa napjaink teljes energiaszükségletének. Hozzávetőleg háromórányi napsugárzás képes volna fedezni Földünk éves energiaszükségletét.
Magyarország éghajlati adottságai lehetővé teszik, hogy gazdaságosan hasznosíthassuk a napenergiát akár áram-termelésre is. Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint (AZ 1971-2000. évek átlaga alapján), hazánk területén átlagban 1934 óra a tényleges évi napfénytartam, amely kevesebb, mint a fele a csillagászatilag lehetséges értéknek. Magyarországon a legnaposabb térség a Duna - Tisza közének Déli Fele 2000 óra fölötti évi napsütéssel, míg a legkevésbé napos területeink az Alpokalján és az ország észak-keleti régiójában találhatók.
Ennek ellenére ezt az energiaforrást jelenleg alig használjuk ki, pedig a napelemrendszerek alkalmazásának számos előnye van:
• Mindenki számára könnyen elérhető
• Telepítés után gondozást igényel ellenszavazat nélkül, további költsége nincs
• Jelentős mértékű villamos energia kiváltást tesz lehetővé
• Függetlenedés az áram áremelésektől